Ahojte, milovníci vánočního shonu a posledních chvil před štědrovečerní večeří! Máme pro vás malý, ale důležitý vánoční příběh: poslední objednávky před Vánoci přijímáme do 20.12.2024, pak naše elfy začnou sečíst vše od stromečků po ozdůbky během inventury. Ale nezoufejte, po svátcích, konkrétně od 8.1.2025, se vrátíme a vaše objednávky budou opět létat ven z dílny rychleji než saně s Rudolfem na čele. Tak neváhejte a posílejte svá přáníčka, aby stihla dorazit dříve než první vločka! 🎄✨

AllTest - Test k detekci správné funkčnosti štítné žlázy

Novinka
Značka: ALLTEST
247 Kč –70 %
StitnaZlaza
247 Kč –70 % 74 Kč 90 Kč včetně DPH 74 Kč / 1 ks
Na cestě (do 3 dnů)
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Položka byla vyprodána…
 • Test je schopen diagnostikovat poruchu či sníženou funkci štítné žlázy, která se označuje jako hypotyreóza
 • Rychlá metoda testování - výsledek do 10 minut
 • Určeno k domácímu použití
   

Detailní informace

Detailní popis produktu

ALLTEST Testovací kazeta k detekci správné funčknosti štítné žlázy

TSH rychlotestovací kazeta je rychlá chromatografická imunoanalýza pro kvalitativní stanovení TSH v lidské krvi s mezí detekce 5 μIU/mL. Tato analýza poskytuje předběžný diagnostický testovací výsledek a může být použita pro skríning TSH.

Výhody produktu

 • Výsledky do 10 minut.
Zkuste také další produkty značky AllTest, které jsou v kategoriích Zdravotnické potřeby, Diagnostické testy a Ostatní diagnostické testy. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Ostatní diagnostické testy.

Doporučené použití

Thyreostimulační hormon (také známý jako tyreotropin, tyreotropní hormon, TSH nebo hTSH pro lidský TSH) je hormon hypofýzy stimulující štítnou žlázu ke tvorbě tyroxinu (T4) a potom trijodotyroninu (T3), které stimulují metabolismus skoro každé tkáně v těle. Je to glykoproteinový hormon syntetizovaný a sekretovaný tyreotropními buňkami přední části hypofýzy, který reguluje endokrinní funkce štítní žlázy. TSH (s poločasem přibližně hodiny) stimuluje štítnou žlázu k sekreci hormonu tyroxinu (T4), který má pouze mírní vliv na metabolizmus. T4 je proměňován na trijodotyronin (T3), který je aktivním hormonem stimulujícím metabolizmus. Přibližně 80% této konverze probíhá v játrech a jiných orgánech a 20% v samotné štítní žláze. Měření hladin thyreostimulačního hormonu v krvi je považováno za nejlepší prvotní test pro hypotyrodismus.

Je důležité poznamenat konstatování panelu pro konsensus subklinických tyroidních chorob: „Neexistuje jedna hladina TSH, při které je klinický zásah vždy buď indikován, nebo kontraindikován. Čím je vyšší TSH, tím závažnější je potřeba léčby. Je důležité uvážit individuálníklinický kontext (např. těhotenství, lipidový profil, ATPO protilátky).“TSH rychlotestovací kazeta (plná krev) je rychlý test, který kvalitativně stanovuje přítomnost TSH ve vzorku plné krve s citlivostí 5 μIU/mL. TSH rychlotestovací kazeta (plná krev) je jednoduchým testem, který využívá kombinaci monoklonálních protilátek k selektivnímu stanovení zvýšených hladin TSH v plné krvi.
 1. Umyjte si ruce mýdlem a opláchněte čistou vodou.
 2. Sáček s testovací kazetou nechte před testováním dosáhnout pokojové teploty. Otevřete foliový sáček a vyberte kazetu.
 3. Opatrně vytáhněte a zlikvidujte uvolněný kryt lancetky.
 4. Použijte poskytovaný alkoholový ubrousek pro očistění konečku prstu prostředníku nebo prsteníku jako místa vpichu.
 5. Zatlačte lancetku stranou, ze které bylo odstraněné víčko, proti konečku prstu (doporučuje se bočná strana prsteníku). Špička se po použití zasune automaticky a bezpečně.
 6. Držíc ruku směrem dolu promasírujte konec prstu který byl bodnut pro získání kapky krve.
 7. Bez stlačení balonku kapilárního kapátka jej umístěte do styku s krví. Krev proputuje do kapilárního kapátka přes kapiláru po čáru označenou na kapátku. Možná budete muset váš prst znovu promasírovat pro získání většího množství krve, pokud čára ještě nebyla dosažena. Zabraňujte vzniku vzduchových
  bublin.
 8. Stlačením balonku kapátka umístěte odebranou krev do vzorkové jamky kazety.
 9. Vyčkejte, dokud nebude do jamky nadávkována všechna krev. Odkruťte víčko nádobky s pufrem a přidejte 2 kapky pufru do vzorkové jamky kazety.
 10. Vyčkejte na zobrazení se barevných čár(y). Výsledky odečítejte po 10 minutách. Výsledky už neodčítejte po 20 minutách
Pozitivní: Objeví se dvě barevné čáry. Objeví se jak T (testovací) tak i C (kontrolní) čára. Tento výsledek znamená, že hladina TSH je vyšší jako 5 μIU/mL a měli byste navštívit lékaře.

Negativní: NEGATIVNÍ: Objeví se jedna barevná čára. Objeví se pouze kontrolní čára (C). Tento výsledek znamená, že hladina TSH není v rozsahu, kdy by bylo nutné zvažovat hypotyroidismus.

Neplatný: Neobjeví se kontrolní čára. Nejpravděpodobnějšími příčinami neobjevení se kontrolní čáry jsou nedostatečný objem vzorku
 anebo nesprávné techniky postupu. Zkontrolujte postup a zopakujte měření s novým testem. Pokud problémy přetrvávají, přestaňte testovací kit okamžitě používat a kontaktujte svého lokálního distributora.

Důležitá upozornění

Před použitím zdravotnického prostředku si pozorně přečtěte návod k použití a uchovávání.

Spotřebujte nejlépe do : datum uvedeno na obalu.

Množství v balení

Balení obsahuje:
 • Testovací kazeta
 • Kapilární kapátko
 • Pufr
 • Alkoholový ubrousek
 • Lancetka
 • Příbalový leták

Skladování

Skladujte v suchu, nevystavujte přímému slunci. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: