Ahojte, milovníci vánočního shonu a posledních chvil před štědrovečerní večeří! Máme pro vás malý, ale důležitý vánoční příběh: poslední objednávky před Vánoci přijímáme do 20.12.2024, pak naše elfy začnou sečíst vše od stromečků po ozdůbky během inventury. Ale nezoufejte, po svátcích, konkrétně od 8.1.2025, se vrátíme a vaše objednávky budou opět létat ven z dílny rychleji než saně s Rudolfem na čele. Tak neváhejte a posílejte svá přáníčka, aby stihla dorazit dříve než první vločka! 🎄✨

AllTest - Test dostatečného množství vitamínu D (Imunity)

Novinka
Značka: ALLTEST
289 Kč –65 %
VitaminD
289 Kč –65 % 99 Kč 120 Kč včetně DPH 99 Kč / 1 ks
Skladem (340 ks)
Můžeme doručit do:
24.6.2024
 • Jednoduchý test pro zobrazení nedostatečného množství vitamínu D v těle.
 • Rychlá metoda testování – výsledek do 10 minut.
 • Určeno k domácímu použití.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ALLTEST Testovací kazeta k detekci dostatečného množství vitámínu D v těle

Nedostatek Vitamínu D se stává celosvětovým problémem u dospělých a začíná být také běžný u dětí a dospívajících.Vitamin D rychlotestovací kazeta je rychlá chromatografická imunoanalýza pro semi-kvantitativní stanovení 25-hydroxyvitaminu D (25 (OH) D) v lidské krvi z prstu. Tato analýza poskytuje předběžný diagnostický testovací výsledek a může být použita pro skríning nedostatku vitaminu D.

Výhody produktu

 • Výsledky do 10 minut.
Vyzkoušejte také další produkty značky AllTest, které uvidíte v kategoriích Zdravotnické potřeby, Diagnostické testy a Ostatní diagnostické testy. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Ostatní diagnostické testy.

Doporučené použití

Vitamin D označuje skupinu v tucích rozpustných sekosteroidů zodpovědných za zvyšování střevní absorpce vápníků, železa, hořčíku fosfátu a zinku. U lidí je nejdůležitějšími látkami v této skupině vitamin D3 a vitamin D2. Vitamin D3 je přírodně tvořen v lidské pokožce při vystavění ultrafialovému světlu a vitamin D2 je převážně získáván ze stravy. Vitamin D je transportován do jater, kde je metabolizován na 25-hydroxy vitamin D. V medicíně se používá krevní test 25-hydroxy vitaminu D pro stanovení koncentrace vitaminu D v těle. Koncentrace 25-hydroxy vitaminu D v krvi (včetně D2 a D3) je považována za nejlepší indikátor stavu vitaminu D.
Nedostatek vitaminu D se dnes považuje za globální epidemii. Téměř každá buňka našeho těla má receptory pro vitamin D, co znamená že všechny vyžadují pro správnou funkci „dostatečnou“ hladinu vitaminu D. zdravotní rizika spojená s nedostatkem vitaminu D jsou mnohem závažnější než se dříve předpokládalo.
Nedostatek vitaminu D byla spojena s mnohými závažnými nemocemi

Osteoporóza, Osteomalcie, roztroušená skleróza, kardiovaskulární nemoci, komplikace při těhotenství, diabetes, deprese, mrtvice, autoimunní nemoci, chřipka, různé rakoviny, infekční nemoci, Alzheimerova choroba, obezita a zvýšená úmrtnost atd.

Postup
 1. Umyjte si ruce mýdlem a opláchněte čistou vodou.
 2. Sáček s testovací kazetou nechte před testováním dosáhnout pokojové teploty. Otevřete foliový sáček a vyberte kazetu.
 3. Opatrně vytáhněte a zlikvidujte uvolněný kryt lancetky.
 4. Použijte poskytovaný alkoholový ubrousek pro očistění konečku prstu prostředníku nebo prsteníku jako místa vpichu.
 5. Zatlačte lancetku stranou, ze které bylo odstraněné víčko, proti konečku prstu (doporučuje se bočná strana prsteníku). Špička se po použití zasune automaticky a bezpečně.
 6. Držíc ruku směrem dolu promasírujte konec prstu který byl bodnut pro získání kapky krve.
 7. Bez stlačení balonku kapilárního kapátka jej umístěte do styku s krví. Krev proputuje do kapilárního kapátka přes kapiláru po čáru označenou na kapátku. Možná budete muset váš prst znovu promasírovat pro získání většího množství krve, pokud čára ještě nebyla dosažena. Zabraňujte vzniku vzduchových bublin.
 8. Stlačením balonku kapátka umístěte odebranou krev do vzorkové jamky kazety (S).
 9. Vyčkejte, dokud nebude do jamky nadávkována všechna krev. Odkruťte víčko nádobky s pufrem a přidejte 2 kapky pufru do jamky kazety pro pufr (B).
 10. Vyčkejte na zobrazení se barevných čár(y). Výsledky odečítejte po 10 minutách. Porovnejte intenzitu čáry T s „kartou barevnosti vitaminu D“ poskytovanou s kitem pro získání hladiny vitaminu D ve vaší krvi. Výsledky už neodčítejte po 20 minutách
Deficientní: Objeví se dvě barevné čáry. Jedna je v kontrolní oblasti (C) a další by měla být v testovací oblasti (T).
Intenzita čáry v testovací oblasti (T) je stejná nebo tmavší jako čára 10 ng/mL zobrazená v kartě barevnosti poskytované s testem.

Nedostatečná: 
Objeví se dvě barevné čáry. Jedna by měla být pořád v kontrolní oblasti (C) a slabá barevná čára se objeví v testovací oblasti (T). Intenzita čáry v
testovací oblasti (T) je tmavší jako čára 30 ng/mL zobrazená v kartě barevnosti poskytované s testem a světlejší jako čára 10 ng/mL.

Dostatečná: Objeví se dvě barevné čáry. Jedna by měla být pořád v kontrolní oblasti (C) a slabá barevná čára se objeví v testovací oblasti (T).
Intenzita čáry v testovací oblasti (T) je stejná nebo světlejší jako čára 30 ng/mL zobrazená v kartě barevnosti poskytované s testem.

Nadměrná: Objeví se jedna barevná čára v kontrolní oblasti (C). Žádná barevná čára se neobjeví v testovací oblasti (T). Když je výsledek nadměrný,
doporučuje se konzultace s lékařem.

Neplatný: Neobjeví se kontrolní čára. Nejpravděpodobnějšími příčinami neobjevení se kontrolní čáry jsou nedostatečný objem vzorku anebo nesprávné
techniky postupu. Zkontrolujte postup a zopakujte měření s novým testem. Pokud problémy přetrvávají, přestaňte testovací kit okamžitě
používat a kontaktujte svého lokálního distributora

Důležitá upozornění

Před použitím zdravotnického prostředku si pozorně přečtěte návod k použití a uchovávání.

Spotřebujte nejlépe do : datum uvedeno na obalu.

Množství v balení

Balení obsahuje:
 • Testovací kazeta
 • Kapilární kapátko
 • Pufr
 • Alkoholový ubrousek
 • Lancetka
 • Příbalový leták

Skladování

Skladujte v suchu, nevystavujte přímému slunci. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: