Ahojte, milovníci vánočního shonu a posledních chvil před štědrovečerní večeří! Máme pro vás malý, ale důležitý vánoční příběh: poslední objednávky před Vánoci přijímáme do 20.12.2024, pak naše elfy začnou sečíst vše od stromečků po ozdůbky během inventury. Ale nezoufejte, po svátcích, konkrétně od 8.1.2025, se vrátíme a vaše objednávky budou opět létat ven z dílny rychleji než saně s Rudolfem na čele. Tak neváhejte a posílejte svá přáníčka, aby stihla dorazit dříve než první vločka! 🎄✨

AllTest - Test mužské plodnosti

Novinka
Značka: ALLTEST
289 Kč –54 %
MuzskaPlodnost
289 Kč –54 % 131 Kč 159 Kč včetně DPH 131 Kč / 1 ks
Skladem (88 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024
 • Test pro spolehlivou detekci mužské plodnosti
 • Přesnost testu - 98,3 %
 • Rychlá metoda testování – výsledek do 5 minut
 • Určeno k domácímu použití

Detailní informace

Detailní popis produktu

ALLTEST SP-10 Test mužské plodnosti

Rychlá chromatografická imunoanalýza pro in vitro kvalitativní stanovení akrosomálního proteinu SP-10nacházejícího se na spermiích pro určení koncentrace spermii nad nebo pod 15 milionů/mL. Koncentraci spermii je možné použít jako asistenční diagnózu a pro sledování léčebného efektu mužské plodnosti a pro poskytnutí směrování pro reprodukční plánování vhodných párů.

Vyzkoušejte také další produkty značky AllTest, které jsou v kategoriích Testy plodnosti, Zdravotnické potřeby a Diagnostické testy. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Testy plodnosti.

Doporučené použití

Koncentrace spermii je jedním z primárních faktorů používaných lékaři při diagnostice mužské plodnosti. Existuje mnoho příčin, proč může být muž neplodný a proto neschopný oplodnit ženské vajíčko během reprodukce. Jeden primárný a nejběžnější důvod je abnormálně nízká produkce životaschopných spermiových buněk. Dalším důvodem může být nadprodukce neaktivních, slabých nebo deformovaných spermiových buněk, velké hladiny jiných buněk ve spermatu, které zabraňují oplodnění nebo jiné fyziologické faktory.

Zdravotné nebo fyzické podmínky mohou také interferovat v normální produkcí spermiových buněk, včetně vysokého stresu, probíhající vysoké horečky nebo nemoci prodělané během dvou měsíců před testováním a náhlé změny stravy. Podstoupení tohoto iniciálního skríningového testu bude udávat zda se jedná o produkci nízkého množství spermii.1 Až 15% párů se setkává s neplodností, která je definována jako neschopnost otěhotnění po jednom roce nechráněného, správně načasovaného pohlavního styku. A u 40% párů potýkajících se s neplodností je primární příčinou mužská neplodnost.

Protože nízký počet spermii je nejčastější příčinou mužské neplodnosti, je prvním důležitým krokem určení příčiny neplodnosti otestování počtu spermii. SP-10 rychlotestovací kazeta mužské plodnosti detekuje akrosomální protein SP-10 nacházející se na spermiích. Protože SP-10 je protein specifický pro mužské zárodeční buňky a nenachází se v jiných buňkách. Tento test je vysoce specifický pro spermie a v současnosti se používá pro určení koncentrace spermii ve spermatu a jako pomůcka pro určení příčiny neplodnosti. SP-10 rychlotestovací kazeta udává pozitivní výsledek, když je koncentrace spermii ve spermatu vyšší jako 15 milionů/mL. Tato hladina je mezinárodně přijímána jako minimální hladina spermii pro normální plodnost.1,2 Nízká koncentrace spermii bude udávat nižší pravděpodobnost početí. Potom se doporučuje navštívit vašeho lékaře, který vám poradí, co je možné udělat pro zlepšení koncentrace spermii.

Před vykonáním testu si důsledně a kompletně přečtěte pokyny. Před testováním nechte test a vzorek dosáhnout pokojové teploty (15-30°C).
 1. Testovací kazetu vyberte z fóliového sáčku a položte ji horizontálně na rovný povrch.
 2. Vzorek spermatu se odebírá do poskytovaného odběrového pohárku.
 3. Vzorek je potom třeba nechat stát 60 minut, dokud se sperma zcela nezkapalní.
 4. S použitím poskytovaného nástroje pro přenos spermatu naplňte nástroj po uvedenou značku 0.1 mL vzorkem spermatu. Vzorek spermatu je pak přidán do vialky s poskytovaným pufrem pro ředění vzorku.
 5. Smíchejte vzorek spermatu s testovacím roztokem obracením vialky 5-10 krát.
 6. Držte zkumavku se zředěným vzorkem svisle a otevřete víčko zkumavky. Zkumavku obraťte a přeneste 2 plné kapky zředěného vzorku (přibližně 80 µL) do vzorkové jamky (S) testovací kazety a spusťte stopky. Zabraňte zachycení se bublin ve vzorkové jamce (S). Viz obrázek.
 7. Výsledky odečítejte po 5 minutách od přidání vzorku. Výsledky již neodečítejte po 10 minutách.
Normální: objeví se dvě barevné čáry. Jedna barevná čára by se měla nacházet v oblasti kontrolní čáry (C) a další barevná čára by se měla nacházet v oblasti testovací čáry (T). *POZNÁMKA: Intenzita barvy v oblasti testovací čáry (T) se bude lišit v závislosti na koncentraci proteinu SP-10 přítomného ve vzorku. Proto jakýkoli odstín barvy v oblasti testovací čáry (T) je třeba považovat za pozitivní.

Abnormální: Objeví se jedna barevná čára v oblasti kontrolní čáry (C). Žádná viditelná čára se neobjeví v oblasti testovací čáry (T).

Neplatný: Kontrolní čára se neobjeví. Nejpravděpodobnějšími příčinami neobjevení se kontrolní čáry jsou nedostatečný objem vzorku anebo nesprávné
techniky postupu. Zkontrolujte postup a zopakujte měření s novým testem. Pokud problémy přetrvávají, přestaňte testovací kit okamžitě používat a
kontaktujte svého lokálního distributora.

Důležitá upozornění

Před použitím zdravotnického prostředku si pozorně přečtěte návod k použití a uchovávání.

Spotřebujte nejlépe do : datum uvedeno na obalu.

Množství v balení

Balení obsahuje:
 • Testovací kazeta
 • Příbalový leták
 • Nástroj pro přenos spermatu
 • Pufr pro ředění vzorku
 • Odběrné pohárky
 • Pracovní stanice

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: