Ahojte, milovníci vánočního shonu a posledních chvil před štědrovečerní večeří! Máme pro vás malý, ale důležitý vánoční příběh: poslední objednávky před Vánoci přijímáme do 20.12.2024, pak naše elfy začnou sečíst vše od stromečků po ozdůbky během inventury. Ale nezoufejte, po svátcích, konkrétně od 8.1.2025, se vrátíme a vaše objednávky budou opět létat ven z dílny rychleji než saně s Rudolfem na čele. Tak neváhejte a posílejte svá přáníčka, aby stihla dorazit dříve než první vločka! 🎄✨

AllTest - Test na nedostatek železa v těle

Novinka
Značka: ALLTEST
247 Kč –70 %
Zelezo
247 Kč –70 % 74 Kč 90 Kč včetně DPH 74 Kč / 1 ks
Skladem (177 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024
 • Pro včasnou detekci anémie z nedostatku železa
 • Rychlá metoda testování – výsledek do 5 minut 
 • Určeno k domácímu použití

Detailní informace

Detailní popis produktu

ALLTEST Ferritin testovací kazeta

Pro samotestování. Ferritin test zjišťuje množství uloženého železa v lidském těle nebo množství železa, které může tělo ihned využít. Feritin rychlotestovací kazeta je rychlá chromatografická imunoanalýza pro kvalitativní stanovení feritinu v lidské krvi z prstu s mezí detekce 30 ng/mL.

Výhody produktu

 • Výsledky do 5 minut.
Vyzkoušejte také ostatní výrobky značky AllTest, které uvidíte v kategoriích Zdravotnické potřeby, Diagnostické testy a Ostatní diagnostické testy. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Ostatní diagnostické testy.

Doporučené použití

Anemie zapříčiněná nedostatkem železa je početně zastoupena u dětí a žen všech věkových skupin ale hlavně u žen, které mají pořád menstruaci (alespoň 20% trpí nedostatkem železa). Hlavními příznaky jsou bledost, únava, bolesti hlavy, zrychlený tep, nebo dýchavičnost během cvičení. Mohou nastupovat postupně a nebýt pozorovány. Nedostatek železa nastává, když krev neobsahuje dostatek červených krvinek a tím nízké hladiny hemoglobinu, který je hlavním proteinem zapojeným v transportu kyslíku v celém těle.

Důležitou součástí hemoglobinu je železo. Nedostatek železa, ke kterému může dojít v průběhu těhotenství, růstu, v případech nedostatečného příjmu železa, neadekvátní absorpce nebo ztráty krve (menstruace, abnormálmní krvácení, vředy, atd) má závažné vlivy na zdraví. Nízký feritin může také ukazovat na hypothyroidismus, nedostatek vitaminu C nebo celiakii. Nízké hladiny feritinu bývají pozorované u některých pacientů se syndromem neklidných nohou, ne nutně spojeným s anemii, ale třeba kvůli nízkým zásobám železa kvůli anemii.
 1. Umyjte si ruce mýdlem a opláchněte čistou vodou.
 2. Sáček s testovací kazetou nechte před testováním dosáhnout pokojové teploty. Otevřete foliový sáček a vyberte kazetu.
 3. Opatrně vytáhněte a zlikvidujte uvolněný kryt lancetky.
 4. Použijte poskytovaný alkoholový ubrousek pro očistění konečku prstu prostředníku nebo prsteníku jako místa vpichu.
 5. Zatlačte lancetku stranou, ze které bylo odstraněné víčko, proti konečku prstu (doporučuje se bočná strana prsteníku). Špička se po použití zasune automaticky a bezpečně.
 6. Držíc ruku směrem dolu promasírujte konec prstu který byl bodnut pro získání kapky krve.
 7. Bez stlačení balonku kapilárního kapátka jej umístěte do styku s krví. Krev proputuje do kapilárního kapátka přes kapiláru po čáru označenou na kapátku. Možná budete muset váš prst znovu promasírovat pro získání většího množství krve, pokud čára ještě nebyla dosažena. Zabraňujte vzniku vzduchových bublin, jak to je jen možné.
 8. Stlačením balonku kapátka umístěte odebranou krev do vzorkové jamky kazety
 9. Vyčkejte, dokud nebude do jamky nadávkována všechna krev. Odkruťte víčko nádobky s pufrem a přidejte 1 kapku pufru do vzorkové jamky kazety.
 10. Vyčkejte na zobrazení se barevných čár(y). Výsledky odečítejte po 5 minutách. Výsledky už neodčítejte po 10 minutách
Normální:Objeví se dvě barevné čáry. Objeví se jak T (testovací) tak i C (kontrolní) čára. Tento výsledek znamená, že koncentrace feritinu v krvi je normální a není možnost nedostatku železa.

Abnormální: Objeví se jedna barevná čára. Objeví se pouze kontrolní čára (C). Tento výsledek znamená, že koncentrace feritinu v krvi je příliš nízká. Měli byste vyhledat lékaře, protože se může jednat o nedostatek železa.

Neplatný:Neobjeví se kontrolní čára. Nejpravděpodobnějšími příčinami neobjevení se kontrolní čáry jsou nedostatečný objem vzorku anebo nesprávné techniky postupu. Zkontrolujte postup a zopakujte měření s novým testem. Pokud problémy přetrvávají, přestaňte testovací kit okamžitě používat a kontaktujte svého lokálního distributora.

Důležitá upozornění

Před použitím zdravotnického prostředku si pozorně přečtěte návod k použití a uchovávání.

Spotřebujte nejlépe do : datum uvedeno na obalu.

Množství v balení

Balení obsahuje:
 • Testovací kazeta
 • Kapilární kapátko
 • Pufr
 • Alkoholový ubrousek
 • Lancetka
 • Příbalový leták

Skladování

Skladujte v suchu, nevystavujte přímému slunci. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: