Aktuální doba doručení:
Balíky aktuálně expedujeme ihned po uhrazení.
Dobírky expedujeme tentýž den.
Těšíme se na Vaše objednávky!
Značka: Hangzhou

Realy Tech Novel Coronavirus SARS-Cov-2 Antigen Rapid Test Device (Saliva) 20 ks

809 Kč 40 Kč / 1 ks
Na dotaz

Rychlý test na antigen nového koronaviru (SARS-CoV-2) určený pro samotestování.
Test ze slin je in vitro diagnostický test pro kvalitativní detekci antigenů koronaviru SARS-CoV-2 přítomných v lidských slinách, a to za použití rychlé imunochromatografické metody.

Kategorie: Antigenní testy
Položka byla vyprodána…

REALY TECH Novel Antigen Rychlotest na koronavirus 20 kusů. Test ze slin, vhodný k samotestování.

 

Antigenní test na koronavirus COVID-19

Rychlý test na antigen nového koronaviru (SARS-CoV-2) určený pro samotestování. Test ze slin je in vitro diagnostický test pro kvalitativní detekci antigenů koronaviru SARS-CoV-2 přítomných v lidských slinách, a to za použití rychlé imunochromatografické metody. Identifikace je založena na detekci monoklonálních protilátek specifických pro antigen nového koronaviru. Obrázek produktu je pouze ilustrativní.

Návod na použití testu

Při použití kalíšku/sáčku na sliny:

1) Naplňte dostatek slin do pohárku/pytlíku na sliny
2) Kapátkem odeberte z kalíšku/sáčku sliny a přeneste 4 kapky slin do extrakční zkumavky
3) Vyberte extrakční zkumavku a láhev s extrakčním pufrem. Odstraňte uzávěr láhve s pufem a do extrakční zkumavky přidejte všechen extrakční pufr.
4) Vyberte trysku a připevněte ji na extrakční zkumavku, jemně s ní kolmo protřepávejte asi 5 sekund, aby se sliny dobře promíchaly s extrakčním pufrem.
5) Použitý pohárek/pytlík přeložte na polovinu v souladu s místními předpisy zlikvidujte do plastového sáčku jako lékařský odpad.

Návod na použití antigenního testu

Když je vzorek připraven, proveďte následující kroky k dokončení testu:

6) Vyjměte testovací zařízení z uzavřeného fóliového sáčku. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud se test
7) provede ihned po otevření fóliového sáčku. Položte testovací zařízení na čistý a rovný povrch.
8) Přeneste 3 kapky vzorku do vzorkovací jamky testovacího zařízení svisle, spusťte časovač.
9) Výsledek odečtěte během 10-20 minut. Výsledek po 20 minutách neinterpretujte.

Návod na použití antigenního testu - výsledky

 

Výsledek antigenního testu

Pozitivní: Objeví se dvě červené čáry. Jedna červená čára se objeví v kontrolní oblasti (C) a jedna červená čára v testovací oblasti (T). Odstín barvy se může lišit, ale test by měl být považován za pozitivní vždy, když je přítomna i jen slabá čára.

Negativní: V kontrolní oblasti (C) se objeví pouze jedna červená čára a v testovací oblasti (T) žádná. Negativní výsledek naznačuje, že ve vzorku nejsou žádné částice nového koronavirus nebo počet virových částic je pod detekovatelným rozsahem.

Není platné: V kontrolní oblasti (C) se neobjeví žádná červená čára. Test je neplatný, i když je v testovací oblasti (T) čára. Nedostatečný objem vzorku nebo nesprávné procedurální techniky jsou nejpravděpodobnějšími důvody selhání kontrolní oblasti. Zkontrolujte postup testu a opakujte test s novým testovacím zařízením. Pokud problém přetrvává, ihned přestaňte testovací soupravu používat a kontaktujte místního distributora

Výhody antigenního testování

 • Délka testování 10 minut.
 • Citlivost: 93,94 %.
 • Specificita: > 99 %.
 • Velkou výhodou testu je jednoduchý a snadný odběr vzorku, který si provede testovaná osoba.
 • Snižuje se tím riziko přenosu viru při provádění testu. Odběr vzorku slin není spojen s nepříjemnými pocity, jako při odběru vzorku z krku nebo nosohltanu.
 • Rychlý a snadný odběr vzorku slin zkracuje čas potřebný k provedení testu.
 • Test lze použít také u dětí, u kterých je odběr vzorků z krku nebo nosohltanu vždy problematický.

 

Jak použitý antigenní test na COVID-19 zlikvidovat

S použitými testy se naloží dle metodického sdělení Odboru odpadů Ministerstva životního prostředí k zařazení odpadu z antigenních testů určených k samotestování osob:

 • Vložit všechny použité testovací sady do černého plastového pytle s tloušťkou alespoň 0,2 mm. V případě tenčích použít pytle dva – jeden vložit do druhého.
 • Po naplnění nebo nejpozději do 24 hodin od prvního použití pytel zavázat a vnější povrch ošetřit dezinfekčním prostředkem.
 • Pytel vyhodit do běžné nádoby na směsný komunální odpad. Nikdy neodkládejte pytle s použitými testy vedle popelnic!
 • Osoba manipulující s tímto odpadem si poté vždy důkladně umyje ruce mýdlem a teplou vodou nebo použije dezinfekci na ruce.
 • Metodické sdělení odboru odpadů MŽP k zařazení odpadu z antigenních testů určených k samotestování osob - Ministerstvo životního prostředí (mzp.cz)

 

Na co si dát pozor

Antigenní rychlotestovací zařízení (přes sliny) na nový koronavirus (SARS-CoV-2) je screeningový test akutní fáze na kvalitativní detekci.
Odebraný vzorek může obsahovat koncentraci antigenu pod prahem citlivosti činidla, takže negativní výsledek testu nevylučuje infekci novým koronavirem.

Antigenní rychlotestovací zařízení (přes sliny) na nový koronavirus (SARS-CoV-2) detekuje životaschopný i životaneschopný antigen proti novému koronaviru. Výkon testu závisí na množství antigenu ve vzorku a nemusí korelovat s buněčnou kulturou provedenou na stejném vzorku. Pozitivní test nevylučuje možnost, že mohou být přítomny další patogeny, proto je pro přesnou diagnózu nutné porovnat výsledky se všemi ostatními dostupnými klinickými a laboratorními informacemi. 

Negativní výsledek testu se může vyskytnout, pokud je hladina extrahovaného antigenu ve vzorku nižší než citlivost testu nebo pokud je vzorek špatné kvality. Účinnost testu nebyla stanovena při monitorování antivirové léčby nového koronaviru.

Pozitivní výsledky testů nevylučují současnou infekci jinými patogeny.

Negativní výsledky testů nejsou určeny k tomu, aby zjišťovali jinou koronavírovou infekci kromě SARS-CoV-2. Děti mají tendenci šířit virus déle než dospělí, což může vést k rozdílům v citlivosti mezi dospělými a dětmi.

Koncentraci viru ve slinách velmi ovlivňují faktory jako jídlo, strava, kouření, osvěžovače dechu atd. Proto před odběrem vzorků důsledně dodržujte tento návod.
Negativní výsledek může dojít, pokud je koncentrace antigenu ve vzorku pod detekčním limitem testu nebo pokud byl vzorek odebrán či přepravena nesprávné, proto negativní výsledek testu nevylučuje možnost infekce SARS-CoV-2 a měl by se potvrdit virovou kultivací nebo PCR.

Certifikace antigenního testu

Certifikace

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení