Ahojte, milovníci vánočního shonu a posledních chvil před štědrovečerní večeří! Máme pro vás malý, ale důležitý vánoční příběh: poslední objednávky před Vánoci přijímáme do 20.12.2024, pak naše elfy začnou sečíst vše od stromečků po ozdůbky během inventury. Ale nezoufejte, po svátcích, konkrétně od 8.1.2025, se vrátíme a vaše objednávky budou opět létat ven z dílny rychleji než saně s Rudolfem na čele. Tak neváhejte a posílejte svá přáníčka, aby stihla dorazit dříve než první vločka! 🎄✨

AllTest - (FOB) Test k detekování okultního krvácení v lidské stolici

Novinka
Značka: ALLTEST
164 Kč –69 %
OkultniKrvaceniStolice
164 Kč –69 % 50 Kč 60 Kč včetně DPH 50 Kč / 1 ks
Na cestě (do 3 dnů)
Můžeme doručit do:
11.3.2024
Položka byla vyprodána…
 • Pro spolehlivou diagnostiku kolorektálního karcinomu.
 • Rychlá metoda testování – výsledek do 5 minut.
 • Lze použít v pohodlí domova.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ALLTEST Testovací kazeta k detekování okultního krvácení v lidské stolici

FOB rychlotestovací kazeta (stolice) je rychlý test pro kvalitativní stanovení nízkých hladin fekálního okultního krvácení. Test využívá sendvičovou analýzu se dvěma protilátkami pro selektivní stanovení fekálního okultního krvácení při 50 ng/mL nebo vyšším nebo při 6 µg/g stolice. Dále, na rozdíl od guajakových metod není přesnost testu ovlivněna stravou pacientů.

Výhody produktu

 • Výsledky do 5 minut.
 • Test obsahuje anti- hemoglobin protilátkové částice a anti- hemoglobin protilátku imobilizovanou na membráně.
Zkuste také další produkty značky AllTest, které uvidíte v kategoriích Zdravotnické potřeby, Diagnostické testy a Ostatní diagnostické testy. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Ostatní diagnostické testy.

Doporučené použití

Mnoho nemocí může zapříčinit skryté krvácení ve stolici. Toto je známé jako fekální okultní krvácení (FOB), lidské okultní krvácení nebolidský hemoglobin. V skorých stádiích gastrointestinální problémy jako rakovina tlustého střeva, vředy, polypy, kolitida, divertikulitida, a rozštěpení nemusí vykazovat žádné viditelné symptomy ale pouze okultní krev. Tradiční guajakové metody postrádají citlivost a specificitu a vyžadují také dietární restrikce před testováním.

Před testováním nechte test, vzorek a pufr dosáhnout pokojové teploty (15-  30°C).
 1. Pro odběr vzorku stolice: Vzorek stolice je třeba odebírat nabíračem stolice. Je důležité použít nabírač stolice u všech druhů toalet pro zabránění kontaminace vzorku jakýmikoli chemikáliemi, aby nedošlo ke znehodnocení vzorku.
 2. Pro zpracování vzorku stolice: Odkruťte víčko zkumavky pro odběr vzorků a potom náhodně zapíchněte aplikátor pro odběr vzorku do vzorku stolice na alespoň 3 různých místech. Nenabírejte vzorek stolice. Našroubujte a upevněte víčko na zkumavka pro odběr vzorku. Potom zkumavkou silně zatřeste pro promíchání vzorku s extrakčním pufrem.
 3. Sáček s testovací kazetou nechte před testováním dosáhnout pokojové teploty. Testovací kazetu vyberte z fóliového sáčku a použijte ji co nejdříve. Nejlepší výsledky budou dosaženy, pokud se testování vykoná okamžitě po otevření fóliového sáčku.
 4. Zkumavku pro odběr vzorku držte svisle a otevřete její víčko. Obraťte zkumavku pro odběr vzorku a naneste 2 kapky extrahovaného vzorku (přibližně 80 μL) do vzorkové jamky (S) testovací kazety a spusťte stopky. Zabraňte zachycení se bublin ve vzorkové jamce (S). Viz obrázek níže.
 5. Výsledky odečítejte po 5 minutách. Výsledky už neodčítejte po 10 minutách Pozitivní: Objeví se dvě barevné čáry. Objeví se jak T (testovací) tak i C (kontrolní) čára. Tento výsledek znamená přítomnost antigenu H. pylori ve stolici, a že byste měli navštívit lékaře. *POZNÁMKA: Intenzita barvy v oblasti testovací čáry (T) se bude lišit v závislosti od koncentrace antigenu H. pylori přítomného ve vzorku. Proto jakýkoli odstín barvy v oblasti testovací čáry (T) má být považován za pozitivní.
Pozitivní: Objeví se dvě barevné čáry. Jedna barevná čára má být v oblasti kontrolní čáry (C) a další barevná čára má být v oblasti testovací čáry (T). POZNÁMKA: Intenzita barvy v oblasti testovací čáry (T) se bude lišit v závislosti od koncentrace antigenu H. pylori přítomného ve vzorku. Proto jakýkoli odstín barvy v oblasti testovací čáry (T) má být považován za pozitivní.

Negativní: Objeví se jedna barevná čára v oblasti kontrolní čáry (C). V oblasti testovací čáry (T) se neobjeví žádná čára.

Neplatný: Neobjeví se kontrolní čára. Nejpravděpodobnějšími příčinami neobjevení se kontrolní čáry jsou nedostatečný objem vzorku anebo nesprávné techniky postupu. Zkontrolujte postup a zopakujte měření s novým testem. Pokud problémy přetrvávají, přestaňte testovací kit okamžitě používat a kontaktujte svého lokálního distributora.

Důležitá upozornění

Před použitím zdravotnického prostředku si pozorně přečtěte návod k použití a uchovávání.

Spotřebujte nejlépe do : datum uvedeno na obalu.

Množství v balení

Balení obsahuje:
 • Testovací kazeta
 • Zkumavka pro odběr vzorku s extrakčním pufrem
 • Příbalový leták
 • Nabírač stolice

Skladování

Skladujte v suchu, nevystavujte přímému slunci. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: